Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Joe Biden ka zgjedhur 7 gra për t'u marrë me komunikimin (EMRAT)

Publikuar tek: bota, më 15:17 30-11-2020 Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Joe Biden ka zgjedhur 7 gra për t'u marrë me komunikimin (EMRAT) Joe Biden me bashkëshorten

Presidenti i zgjedhur i Amerikës Joe Biden, ka përzgjedhur shtatë gra për stafin e Shtëpisë së Bardhë që do të jenë përgjegjëse për komunikim e Shtëpisë së Bardhë.

Jen Psaki do të jetë zëdhënësja e re e Shtëpisë së Bardhë. Psaki, 41 vjeçe, me origjinë greko-polake, ishte një zëdhënëse e Departamentit të Shtetit gjatë administratës së Obamës dhe më pas drejtore e komunikimit për Shtëpinë e Bardhë.

U emëruan gjithashtu zëvendëszëdhënësja, Karine Jean-Pierre, drejtoresha e komunikimeve Kate Bedingfield, zëvendësdrejtoresha Pili Tobar, zëdhënësja Elizabeth Alexander për zonjën e parë të ardhshme Jill Biden dhe Ashley Etienne, drejtoresha e komunikimeve për zëvendëspresidenten.

Symone Sanders u zgjodh zëdhënëse për zëvendëspresidenten.

grate.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Angela Merkel refuzon të heqë kufizimet e Covid-19, kritikon planin për hapjen e hoteleve gjatë festave të fundvitit
»
Article Logic
Execution time: 0.010820150375366
array(1) { ["section"]=> string(75) "presidenti-i-zgjedhur-i-shba-ve-joe-biden-ka-zgjedhur-7-gra-per-foto-229657" }