Presidenti kërkon nga populli i vendit të mos festojë ditën e Shën Valentinit, ja pse

Publikuar tek: bota, më 10:18 14-02-2016 Presidenti kërkon nga populli i vendit të mos festojë ditën e Shën Valentinit, ja pse

Dita e Shën Valentinit festohet sot në të gjithë botën si dita e te dashuruarve, por Presidenti i Pakistanit Mamnoon Hussain, ka kërkuar nga populli i vendit të mos ta festojë më. Ai i ka deklaruar: “Dita e Shën Valentinit nuk ka asgjë të përbashkët me kulturën tonë dhe duhej t’i shmangemi kësaj feste”.

Ai i ka kërkuar popullit të ,mos ta festojë ditën e Shën Valentinit duke thënë se “kjo festë e dashurisë, duhet të mos lejohet më për muslimanët”, duke menduar se “është një ofendim për Islamin”, raporton BBC.

Deri tani populli i Pakistanit e ka festuar vazhdimisht festën e Shën Valentinit dhe shitësit e luleve kanë deklaruar se të ardhurat e tyre këtë ditë shumëzohen gjithmonë. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071818828582764
array(1) { ["section"]=> string(90) "presidenti-kerkon-nga-populli-i-vendit-te-mos-festoje-diten-e-shen-valentinit-ja-pse-32526" }