Presidenti kinez e lë në pritje, Putin ulet dhe luan në piano (Video)

Publikuar tek: bota, më 21:46 14-05-2017 Presidenti kinez e lë në pritje, Putin ulet dhe luan në piano (Video)

Presidenti rus Vladimir Putin u shfaq duke luajtur në piano, teksa priste homologun e tij kinez Xi Jinping për të zhvilluar bisedime dy palëshe në Pekin.

Mediat ruse shkruajnë se presidenti Putin luajti në piano disa melodi nga këngë të kohës sovjetike për Moskën dhe Shën Pjetërburgun, duke treguar se lavdia e dikurshme është ajo që Putin dëshiron t’i kthejë Rusisë moderne.

64-vjeçari ka treguar edhe aftësinë e tij në piano, pas pasionit për artet marciale dhe sportet.

wefef34hhh.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Të shtëna me armë në Paris, të paktën tre të plagosur, një në gjendje të rëndë
Frikë nga Lufta e Tretë Botërore, cilat janë vendet me të fuqishme ushtarakisht »
Article Logic
Execution time: 0.013325929641724
array(1) { ["section"]=> string(72) "presidenti-kinez-e-le-ne-pritje-putin-ulet-dhe-luan-ne-piano-video-78634" }