Presidenti kinez paralajmëron mundësinë e një vale të dytë coronavirusi

Publikuar tek: bota, më 10:42 09-04-2020 Presidenti kinez paralajmëron mundësinë e një vale të dytë coronavirusi Xi Jinping

Presidenti kinez Xi Jinping ka paralajmëruar se ekziston mundësia që koronavirusi të rikthehet pasi pandemia globale vazhdon të përhapet.

 

Mediat e huaja raportojnë se në një takim mes trupit të lartë vendimmarrës të Partisë Komuniste Kineze dhe Komitetit të Përhershëm të Byrosë Politike, Presidenti tha se autoritetet e shumta po merren me presionin e ekonomisë globale, ndërsa faktorët e pasigurisë ndaj virusit po rriten.

Presidenti Jinping u ka bërë thirrje autoriteteve kineze që të vëzhgojnë me kujdes rastet e importuara nga jashtë dhe të parandalojnë një tjetër valë shpërthimi.

"Vështirësi dhe sfida të reja janë shfaqur për rinisjen e punës në Kinë dhe zhvillimin ekonomik e shoqëror," ka thënë Presidenti kinez.

Përhapja e koronavirusit në Kinë duket se është në kontroll pasi ka shumë pak raste të reja. Ditën e mërkurë qyteti i Wuhan që ishte edhe qendra ku shpertheu virusi, përfundoi izolimin e tij.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0089418888092041
array(1) { ["section"]=> string(78) "presidenti-kinez-paralajmeron-mundesine-e-nje-vale-te-dyte-coronavirusi-201946" }