Presidenti Meta pret në takim ambasadorin turk në Shqipëri: 'Forcim i mëtejshëm i marrëdhënieve'

Publikuar tek: politike, më 17:05 01-11-2017 Presidenti Meta pret në takim ambasadorin turk në Shqipëri: 'Forcim i mëtejshëm i marrëdhënieve'

Presidenti Ilir Meta priti sot në takim Ambasadorin e Republikës së Turqisë në Shqipëri, Hidayet Bayraktar.

Meta dhe Bayraktar vlerësuan marrëdhëniet tradicionale dhe të partneritetit të shkëlqyer mes dy vendeve dhe shprehu vullnetin për t’i forcuar më tej këto marrëdhënie, në të ardhmen, në të gjitha fushat me interes për të dy vendet dhe popujt tanë.

Presidenti Meta nënvizoi gjithashtu edhe rëndësinë e bashkëpunimit mes dy vendeve në kuadrin e NATO-s dhe në atë të luftës kundër terrorizmit ndërkombëtar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama u jep porositë e para 12 prefektëve të rinj: Nga nesër kërkoj transformim rrënjësor, të jeni “kullë vrojtimi”
12 prefektët e rinj, reagon Basha: Disa prej tyre kanë qëllime të fshehta »
Article Logic
Execution time: 0.010706901550293
array(1) { ["section"]=> string(99) "presidenti-meta-pret-ne-takim-ambasadorin-turk-ne-shqiperi-forcim-i-metejshem-i-marredhenieve-97982" }