Presidenti Meta takon këngëtarin me famë botërore: Frymëzoi gjithë shqiptarët për liri dhe demokraci

Publikuar tek: kulture-art, më 13:57 15-01-2018 Presidenti Meta takon këngëtarin me famë botërore: Frymëzoi gjithë shqiptarët për liri dhe demokraci

Presidenti Ilir Meta zhvilloi një takim ditën e sotme më këngëtarin e famshëm italian me famë botërore, Albano Carrisi.

Në vitin 2016, këngëtari i njohur si Al Bano, u nderua me nënshtetësinë shqiptare për shkak të lidhjeve të ngushta me vendin.

Presidenti Meta u shpreh se Carrisi ka frymësuar shqiptarët në fund të viteve ’80 për liri, demokraci dhe shpresë.

Postimi i plotë:

Të dashur miq, sot takova këngëtarin e famshëm, Albano Carrisi, i cili me zërin dhe muzikën e tij frymëzoi shqiptarët në fund të viteve ’80 për liri, demokraci e shpresë.
Al Bano është edhe sot një promovues i palodhur për Shqipërinë dhe shqiptarët.

26731028_1637705569609043_6208240891434507259_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.05298113822937
array(1) { ["section"]=> string(106) "presidenti-meta-takon-kengetarin-me-fame-boterore-frymezoi-gjithe-shqiptaret-per-liri-dhe-demokraci-106619" }