Presidenti Meta uron 28 Nëntorin: Ta mbrojmë simbolin tonë të shenjtë

Publikuar tek: aktualitet, më 08:26 28-11-2020 Presidenti Meta uron 28 Nëntorin: Ta mbrojmë simbolin tonë të shenjtë Presidenti Meta

Presidenti Ilir Meta uron gjithë shqiptarët për 28 Nëntorin. Meta shkruan se tëë gjithë duhet të angazhohemi për të mbrojtur simbolin tonë të shenjtë.

“Gëzuar Ditën e Flamurit Kombëtar, Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë!

Të punojmë dhe angazhohemi çdo ditë për ta mbrojtur simbolin tonë të shenjtë dhe përbashkues, të valvitet krenar në këto troje, i pastër dhe i paprekur, njësoj si gjaku i derdhur për të, nga bijat e bijtë më të mirë të kombit.

108 vite janë mjaftueshëm për të dëshmuar pjekurinë dhe seriozitetin e një shteti modern, për përmbushjen pa vonesë të aspiratës popullore dhe misionit të nisur në 28 nëntor 1912, nga Ismail Bej Vlora dhe gjithë etërit e Pavarësisë, për ta bërë Shqipërinë si gjithë Europa.

Urime për 28 Nëntorin e Gjergj Kastrioti Skënderbeut, Ismail Qemalit dhe Isa Boletinit!

Zoti e bekoftë Flamurin Kombëtar dhe shqiptarët kudo ndodhen”, shkruan Meta.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 108 vjetori i ngritjes së Flamurit, Rama e nis me fjalët e Ismail Qemalit
‘Për dy javë zhduket COVID nga planeti’, mjeku popullor tregon terapinë që duhet të ndiqet: Fillimisht të infektohen të gjithë njerëzit përveç… »
Article Logic
Execution time: 0.011799097061157
array(1) { ["section"]=> string(75) "presidenti-meta-uron-28-nentorin-ta-mbrojme-simbolin-tone-te-shenjte-229411" }