Presidenti Meta vizitë zyrtare në Itali, fokus patneriteti strategjik mes dy vendeve

Publikuar tek: politike, më 11:00 11-09-2017 Presidenti Meta vizitë zyrtare në Itali, fokus patneriteti strategjik mes dy vendeve

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nisi sot vizitën e parë zyrtare në Itali me Ftese të Presidentit italian Sergio Mattarella.

Gjate takimit të përbashkët do të diskutohen çështje me rëndësi të patneritetit strategjik dy palësh. Gjithashtu, në qëndër të takimeve do të jenë marrëdhëniet dy palëshe mes Shqipërisë e Italisë, rrugëtimi europian i vendit tonë, lufta kundër krimit të organizuar si dhe tematika të aktualitetit ndërkombëtarë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025479078292847
array(1) { ["section"]=> string(89) "presidenti-meta-vizite-zyrtare-ne-itali-fokus-patneriteti-strategjik-mes-dy-vendeve-91917" }