Presidenti nesër do t’i japë mandatin Zaevit për formimin e Qeverisë në Maqedoninë e Veriut

Publikuar tek: rajon, më 15:39 12-08-2020 Presidenti nesër do t’i japë mandatin Zaevit për formimin e Qeverisë në Maqedoninë e Veriut

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ditën e nesërme, rreth orës 12:00 do t’i japë mandatin për formimin e Qeverisë, kryetarit të LSDM-së dhe deputet në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaervit.

Zoran Zaev, në emër të koalicionit “Mundemi”, e cila ka marrë numër më të madh të mandateve të deputetëve në Kuvend, e njoftoi presidentin Pendarovski për negociata me më shumë parti për sigurimin e shumicës së domosdoshme në Kuvend dhe për zgjedhjen e Qeverisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010632038116455
array(1) { ["section"]=> string(98) "presidenti-neser-do-t-i-jape-mandatin-zaevit-per-formimin-e-qeverise-ne-maqedonine-e-veriut-216909" }