Presidenti Nishani dekoron Julian Dedën me titullin “Mjeshtër i Madh”, ja motivacioni

Publikuar tek: kulture-art, më 23:12 13-06-2017 Presidenti Nishani dekoron Julian Dedën me titullin “Mjeshtër i Madh”, ja motivacioni

Aktori i mirënjohur i humorit, Julian Deda, është vlerësuar ditën e sotme nga presidenti Bujar Nishani me një nga titujt më të rëndësishëm, “Mjeshtër i Madh”.

 Në motivacionin e këtij vlerësimi për aktorin Deda shkruhet:

“Në vlerësim të interpretimeve origjinale e të spikatura, në skenat teatrore dhe ekranet televizive, duke arritur me meritë të shëndrrohet në njërin prej aktorëve më të vlerësuar e të duartrokitur të publikut bashkëkohor shqiptar”.

Ky nderim për Julian Dedën vjen pas vlerësimeve të shumta që ka marrë më herët babai i tij Zef Deda.

19145713_10209686785789327_6209304705146300612_n.jpg

19113896_10209686786509345_3389085795785302460_n.jpg

19030659_10209686787469369_5505465659697588737_n.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.042294979095459
array(1) { ["section"]=> string(88) "presidenti-nishani-dekoron-julian-deden-me-titullin-mjeshter-i-madh-ja-motivacioni-82381" }