Presidenti Nishani takon guvernatorin Gent Sejko për krizën greke

Publikuar tek: politike, më 10:30 07-07-2015 Presidenti Nishani takon guvernatorin Gent Sejko për krizën greke Presidenti Bujar Nishani

Presidenti Bujar Nishani ka realizuar një takim me guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko. Takimi mes tyre është përqëndruar në situatën bankare pas referendumit në Greqi.

Nishani i ka kërkuar Sejkos ta mbajë të informuar ndaj rreziqeve të mundshme si dhe është informuar për masat e marra deri tani për mos u prekur nga sistemi. Ndërkaq guvernatori, edhe më herët në një dalje për shtyp ka thënë se vendi ynë do të mbetet i paprekur nga kriza greke.

Greqia para dy ditësh me anë të referendumit votoi kundër masave shtrënguese të kreditorëve europianë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011727094650269
array(1) { ["section"]=> string(71) "presidenti-nishani-takon-guvernatorin-gent-sejko-per-krizen-greke-15510" }