Presidenti Putin kritikon SHBA-në për nxitje të luftërave

Publikuar tek: bota, më 23:05 07-06-2019 Presidenti Putin kritikon SHBA-në për nxitje të luftërave Presidenti rus Vladimir Putin

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë se Shtetet e Bashkuara po synojnë të shpërndajnë juridiksionin e tyre në gjithë botën, derisa ka akuzuar Uashingtonin për rrezik të nisjes së luftërave tregtare dhe atyre të vërteta.

Gjatë Forumit Ekonomik Ndërkombëtar në Shën Petersburg, Putin bëri një deklaratë përsa i përket synimit të amerikanëve që të sundojnë në të gjithë botën nëpërmjet influencës tregtare.

Në këtë konferencë ka marrë pjesë edhe presidenti kinez Xi Jinping ndërsa konferenca është injoruar nga ambasadori amerikan në Rusi, në shenjë proteste ndaj arrestimit të amerikanit, Michael Calvey, themelues i një kompanie investimesh me bazë në Moskë, nën akuza që nga kritikët konsiderohen të pabaza.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012309074401855
array(1) { ["section"]=> string(64) "presidenti-putin-kritikon-shba-ne-per-nxitje-te-lufterave-167341" }