Presidenti refuzoi izolimin e vendit, regjistrohet vdekja e parë nga Covid-19 në Bjellorusi

Publikuar tek: bota, më 21:33 31-03-2020 Presidenti refuzoi izolimin e vendit, regjistrohet vdekja e parë nga Covid-19 në Bjellorusi Presidenti i Bjellorusisë, Aleksandër Lukashenko

Shënohet viktima e parë nga koronavirusi në Bjellorusi.

Lajmin e ka bërë me dije vetë presidenti Alexander Lukashenko, i cili vetëm një ditë më parë tha se vendi i tij s’ka nevojë të karantinohet pasi virusin e lufton me vodka dhe sauna.

Viktima i parë në Bjellorusi është një 77-vjeçar, aktor teatri. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, numri i të infektuarve me koronavirus në Bjellorusi është 152.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010601997375488
array(1) { ["section"]=> string(97) "presidenti-refuzoi-izolimin-e-vendit-regjistrohet-vdekja-e-pare-nga-covid-19-ne-bjellorusi-200842" }