Presidenti rus Putin ka një deklaratë befasuese për zgjedhjet në Gjermani

Publikuar tek: bota, më 15:53 01-06-2017 Presidenti rus Putin ka një deklaratë befasuese për zgjedhjet në Gjermani

Pas akuzave për ndërhyrje të shërbimeve sekrete ruse në zgjedhjet gjermane ka ardhur reagimi i presidentit rus, Vladimir Putin, i cili ka mohuar akzuat për ndërhyrje të qeverisë ruse në zgjedhjet e zhvilluara në Gjermani gjatë këtij viti.

Në fjalën e tij Putin ka mohuar kategorikisht akuzat se Rusia kishte përdorur hakera për të ndikuar zgjedhjet gjermane, duke u shprehur, “Rusia nuk përdor hakera për qëllime të tilla”.

Gjithashtu lideri i Rusisë ka është shprehur se nuk kishte asnjë informacion për rivalët e kancelares gjermane, Angela Merkel, si dhe shpresonte që marrëdhëniet mes dy vendeve të përmirësoheshin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E pranon vetë Putin: Rusët mund të kenë ndërhyrë në zgjedhjet e SHBA
Kanabisi bën mrekulli, tre fëmijë, me epilepsi, kancer dhe autizëm, trajtohen me të dhe ja efektet pozitive (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.014503955841064
array(1) { ["section"]=> string(79) "presidenti-rus-putin-ka-nje-deklarate-befasuese-per-zgjedhjet-ne-gjermani-80844" }