Presidenti Trump 'i fal jetën' gjelit të detit, por nuk heq dorë nga ‘virusi kinez’: Së shpejti do t’i japim fund pandemisë

Publikuar tek: bota, më 20:12 26-11-2020 Presidenti Trump 'i fal jetën' gjelit të detit, por nuk heq dorë nga ‘virusi kinez’: Së shpejti do t’i japim fund pandemisë Donald Trump

Humbja në zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit kundrejt Joe Biden e ka kthyer Donald Trump në një njeri më të paqtë. 

Kjo u duk edhe gjatë Ditës së Falenderimeve, me presidentin e SHBA-së që i ka 'falur jetën' gjelit të detit, duke vendosur të mos e therë.

“Gjatë kësaj feste, ofrojmë falenderime të përjetshme për mjekët, infermierët, punonjësit e kujdesit shëndetësor, shkencëtarët që vazhdojnë betejën me ‘virusin kinez’ dhe shprehim mirënjohje për vaksinat dhe terapitë që së shpejti do t’i japin fund pandemisë”, tha presidenti Trump.

Gjeli i detit është pjata kryesore në tryezën e Ditës së Falenderimeve, por jo të gjithë amerikanët do të festojnë këtë radhë.

Radhët e gjata në qendra bamirëse që ofrojnë ushqim falas pasqyrojnë thellimin e mungesave ushqimore për shumë amerikanë gjatë pandemisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Infektohen me Covid-19 princi dhe princesha e Suedisë
»
Article Logic
Execution time: 0.012598037719727
array(1) { ["section"]=> string(124) "presidenti-trump-i-fal-jeten-gjelit-te-detit-por-nuk-heq-dore-nga-virusi-kinez-se-shpejti-do-t-i-japim-fund-pandemise-229248" }