Presidenti Trump i jep medalje ekselence nxënësit shqiptar

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:40 17-06-2017 Presidenti Trump i jep medalje ekselence nxënësit shqiptar

Dario Toska ka përfunduar klasën e pestë me rezultate të shkëlqyera, dhe ka marrë vlerësim nga presidenti Donald Trump.

Trump i ka akorduar medaljen e ekselencës shqiptarit, vlerësim ky që jepet vetëm dy herë në ciklin arsimor 8­ vjeçar, në klasën e pestë dhe të tetën.

Dario Toska me prindërit pas marrjes së medaljes, ekselenti me origjinë nga Shqipëria sapo ka mbaruar klasën e pestë në shkollën amerikane të Garmisch ElementaryMiddle School, pjesë e sistemit të shkollave amerikane në Europë, në Garmisch të Gjermanisë.

Në pesë vitet e para të shkollimit Dario ka spikatur për rezultatet e larta, por jo vetëm. Gjatë këtyre viteve, ai ka qenë fitues i disa olimpiadave dhe së fundmi edhe i “Spelling Bee” (program që ka si qëllim mbështetjen e fëmijëve që të zgjerojnë fjalorin e tyre, aftësitë komunikatave dhe vetëbesimin). 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rruga transballkanike në Vlorë, ndriçohet më në fund rotondoja e “vdekjes” që u kthye në vatër aksidentesh
Alarmohen biznesmenët e Gjirokastrës: Po na ikin turistët! Çfarë po na mban 'peng' biznesin (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.010841846466064
array(1) { ["section"]=> string(64) "presidenti-trump-i-jep-medalje-ekselence-nxenesit-shqiptar-82804" }