Presidenti Trump reagon ashpër kundër kreut të FBI: Hetimi ishte i padrejtë

Publikuar tek: bota, më 19:34 18-03-2018 Presidenti Trump reagon ashpër kundër kreut të FBI: Hetimi ishte i padrejtë Presidenti Trump

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka sulmuar hapur ish-kreun e FBI Robert Mueller mbi hetimet e hapura për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016.

Me anë të një postimi në Twitter, Trump shkruajti se i gjithë hetimi ishte i padrejtë dhe përsëriti se nuk kishte asnjë bashkëpunim midis fushatës së tij dhe Rusisë. Ai shtoi se zgjedhjet në vend ishin të dominuara nga demokratët, të cilët përfaqësoheshin nga Hilary Clinton.

Postimet e presidentit erdhën një ditë pasi avokati i tij, John Dowd, tha se ishte koha që hetimi special të përfundojë.

Z. Mueller, ish-kreu i FBI-së, është një republikan dhe ka akuzuar deri më tani rreth 19 persona si përgjegjës për ndëhyrjen e Kremlinit në zgjedhjet e fundit.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013434171676636
array(1) { ["section"]=> string(81) "presidenti-trump-reagon-ashper-kunder-kreut-te-fbi-hetimi-ishte-i-padrejte-113699" }