'Presidentin e emëroni dhe e shkarkoni në Whatsapp', Ralf Gjoni: Meta është 'bishë' politike

Publikuar tek: aktualitet, më 11:53 13-06-2019 'Presidentin e emëroni dhe e shkarkoni në Whatsapp', Ralf Gjoni: Meta është 'bishë' politike

Deputeti i opozitës së re paralamentare, Ralf Gjoni i është drejtuar nga kuvendi deputetëve socialistë duke i thënë se ata recitojnë mesazhet e kryeministrit Edi Rama për show.

Sipas tij, PS zgjodhi Metën si president për ta larguar atë nga politika.

'Jeni këtu për të recituar mesazhet e Ramës vetëm për show. Metën e bëtë president vetëm që ta largonit nga politika, por nuk ikën Meta aq lehtë nga politika se është 'bishë' poltike, e ka politikën në gjak e në vena.

Presidenti në vendin tonë nuk vlen, jo Meta por presidenti si president.

Ju presidentët i emëroni dhe i shkarkoni në Whatsapp. Ç' taksirat kanë shqiptarët të merren me tekat tuaja', u shpreh Gjoni nga Kuvendi.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026664972305298
array(1) { ["section"]=> string(93) "presidentin-e-emeroni-dhe-e-shkarkoni-ne-whatsapp-ralf-gjoni-meta-eshte-bishe-politike-168058" }