Presidentja e KE zbulon bisedën me Ramën: Diskutuam mënyrën më të mirë për të ecur përpara në procesin e zgjerimit dhe zbatimin e Planit ekonomik dhe të investimeve të BE

Publikuar tek: politike, më 16:14 13-11-2020 Presidentja e KE zbulon bisedën me Ramën: Diskutuam mënyrën më të mirë për të ecur përpara në procesin e zgjerimit dhe zbatimin e Planit ekonomik dhe të investimeve të BE Edi Rama dhe Ursula Von der Leyen

Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von der Leyen ditën e sotme ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin shqiptar Edi Rama.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale ajo ka zbuluar edhe çështjet për të cilat ka diskutuar me Ramën.

Presidentja e KE shkruan se me kryeministrin shqiptar u diskutua mënyra më e mirë për të ecur përpara në procesin e zgjerimit dhe zbatimin e shpejtë të Planit Ekonomik dhe të Investimeve të BE-së për Ballkanin Perëndimor.

“Diskutim konstruktiv si gjithmonë me mikun tim të mirë Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, për mënyrën më të mirë për të ecur përpara me procesin e zgjerimit dhe zbatimin e shpejtë të Planit Ekonomik dhe të Investimeve të BE-së për Ballkanin Perëndimor”, shkruan Von der Leyen.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Luan kartoni nxit njerëzit në Fier të filmojnë’, Rama nuk ndal sulmet politike ndaj opozitës: Duan të bëjnë Lulin dhëndër, por kush është...
Gazment Bardhi sulmon Ramën dhe i drejtohet socialistëve: Nuk jeni dele që t’ju marrë zvarrë ai, që të mbushë xhepat me bandën që drejton »
Article Logic
Execution time: 0.012868881225586
array(1) { ["section"]=> string(176) "presidentja-e-ke-zbulon-biseden-me-ramen-diskutuam-menyren-me-te-mire-per-te-ecur-perpara-ne-procesin-e-zgjerimit-dhe-zbatimin-e-planit-ekonomik-dhe-te-investimeve-te-be-227608" }