‘Presioni i fortë’ i opozitës së re: Të 35-të deputetët largohen nga Parlamenti nëse bëhet marrëveshje Rama-Basha

Publikuar tek: politike, më 22:30 18-09-2019 ‘Presioni i fortë’ i opozitës së re: Të 35-të deputetët largohen nga Parlamenti nëse bëhet marrëveshje Rama-Basha Foto nga Parlamenti, deputetet e opozites se re

Deputeti i opozitës parlamentare Halit Valteri shprehet se do të largohet nga politika nëse nuk bëhet Reforma Zgjedhore.

Ashtu si Valteri, mbrëmjen e djeshme dhe kolegu i tij Ralf Gjoni deklaroi në emisionin RepolitiX se se do të largohet nga Parlamenti nëse nuk bëhet Reforma Zgjedhore. Mirëpo Valteri shkoi edhe më tej, ai tha se të 35-të deputetët e opozitës së re do të largohen nga Parlamenti nëse bëhet marrëveshje Rama-Basha.

"Kemi marr garanci se Reforma Zgjedhore do të zbatohet, duan apo nuk duan të tjerët. Ta them prap se edhe unë largohem si Ralf Gjoni, nëse nuk bëhet. Nuk i lë njeri ata, nëser do të ikin të 35 deputetë nëse bëjnë marrëveshje Rama dhe Bashën. Nga 17 maj ata nuk i lanë të bëjnë marrëveshje. Ata duan të mbajnë këtë sistem zgjedhor. Do marrin ekspert të huaj. Po të kem 84 vota nuk pyes as për Ramën as për Bashën po e bëjmë ne. " ka thën Halit Valteri.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012072086334229
array(1) { ["section"]=> string(117) "presioni-i-forte-i-opozites-se-re-te-35-te-deputetet-largohen-nga-parlamenti-nese-behet-marreveshje-rama-basha-178947" }