Pretendimet për lojtarët me Covid-19, FSHF nxjerr FAKTET

Publikuar tek: sport, më 13:12 02-09-2020 Pretendimet për lojtarët me Covid-19, FSHF nxjerr FAKTET

Pas publikimit të përgjigjeve të testeve për COVID-19 të dy lojtarëve, Ylber Ramadani dhe Hysen Memolla, tashmë FSHF-ja ka nxjerrë edhe atë të Ardian Ismajlit, për të cilin u trumbetua si i infektuar me Coronavirus.

Federata Shqiptare e Futbollit kërkon të përgënjeshtrojë lajmet që te kuqezinjtë ka lojtarë të prekur me COVID-19. Në reagimin e bërë në kanalin zyrtar, thuhej:

“Federata Shqiptare e Futbollit përgënjeshtron lajmin e rremë të shpërndarë nga tre media se tre futbollistë të Kombëtares shqiptare kane rezultuar pozitiv në testin e COVID. Ky lajm është i pavërtetë dhe tendencioz. Asnjë lojtar i kombëtares, pjestar i stafit apo anëtar i delegacionit nuk ka rezultuar pozitiv. Bashkëngjitur edhe testet e futbollistëve të përmendur.

I bejme thirrje madias te distancohen nga keto lajme te paverteta dhe mga kjo praktike aspak profesionale. Më poshtë përgjigjet për Ramadanin dhe Memollën.”

12-1-768x1536.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099990367889404
array(1) { ["section"]=> string(62) "pretendimet-per-lojtaret-me-covid-19-fshf-nxjerr-faktet-218994" }