Pretendon se nuk e ka paguar, djali i milionerit shqiptar kërkon dëmshpërblim nga klubi kryeqytetas

Publikuar tek: sport, më 21:05 06-10-2015 Pretendon se nuk e ka paguar, djali i milionerit shqiptar kërkon dëmshpërblim nga klubi kryeqytetas

Fatmir Hysenbelliu, djali i biznesmenit shqiptar Irfan Hysenbelliu, ka hedhur në gjyq klubin kryeqytetas të Kf Tiranës.

Djali i milionerit, i cili ka pasur edhe disa eksperienca si futbollist në disa skuadra në vend, pretendon se Tirana nuk i ka dhënë pagat që i detyrohet. “Procesi Sportiv” ka publikuar kërkesë padinë e Hysenbelliut ku kërkohet shlyerja e pagave në masën e 21 341 lekëve.

Në dy sezone që ka qendruar në klubin e Tiranës, 23 vjeçari ka zhvilluar vetëm 14 ndeshje dhe asnjë gol. Ndonëse, kampionati shqiptar ka disa muaj që ka nisur, Hysenbelliu nuk mundur të gjejë një skuadër për të luajtur dhe aktualisht është lojtar i lirë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024894237518311
array(1) { ["section"]=> string(104) "pretendon-se-nuk-e-ka-paguar-djali-i-milionerit-shqiptar-kerkon-demshperblim-nga-klubi-kryeqytetas-22502" }