Preu dorën me sharrë, e rifiton pas 9-të orësh

Publikuar tek: bota, më 08:26 13-05-2015 Preu dorën me sharrë, e rifiton pas 9-të orësh

Një mësues në pension i cili preu dorën e tij në një aksident ka rifituar përdorimin e saj pas operacionit. Edryd Jones, 69 vjeç, ishte duke përdorur një sharrë për të prerë drurin në shtëpinë e tij në Rhondda Cynon Taff, kur mënga e tij u kap duke i zvarritur krahun e majtë nën teh.

Fqinjët u vunë në ndihmë të tij, pasi ai ngriti alarmin dhe kirurgët ishin në gjendje t'i shpëtonin dorën, pas nëntë orësh operacion.  "Unë kam qenë absolutisht i habitur," tha Jones. Pas prerjes  së dorës Jones trokiti në derën e fqinjit, Rob Edwards, i cili ka përdorur një peshqir me çaj si një fashë për ndaljen e gjakut.

"Unë kam qenë i mpirë. Mendova se ai mund të jetë në telashe serioze," tha Edwards.

"Unë e dija se isha në duar të mira, por unë mendova se kurrë nuk do të shoh dorën time përsëri," tha ish-drejtori i shkollës fillore Llwydcoed.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074620246887207
array(1) { ["section"]=> string(51) "preu-doren-me-sharre-e-rifiton-pas-9-te-oresh-11023" }