Prezantimi i kandidatëve për kryeprokuror, vjen reagimi parë i PD: Proçedurë haptazi anti-kushtetuese e moniste

Publikuar tek: politike, më 18:18 13-12-2017 Prezantimi i kandidatëve për kryeprokuror, vjen reagimi parë i PD: Proçedurë haptazi anti-kushtetuese e moniste

Që prej disa orësh në komisionin e ligjeve në Kuvend janë duke u prezantuar të gjithë kandidatët për kryeprokuror të përgjithshëm të përkohëshëm.

Opozita mungon në këtë mbledhje, por përmes rrjeteve sociale ka ardhur reagimi i parë.

Është deputeti i PD-së, Gent Strazimiri, anëtar i komisionit të ligjeve i cili shkruan se kjo e sotmja nuk është një mbledhje e komisionit të ligjeve, por një mbledhje moniste.

“Bravo "ndërmjetësit", "negociatorët", "garantët"! T'i kesh të gjithë e t'i përzesh të gjithë, me ngulm.... vetëm ju mund ta bënit”,- shkruan Strazimiri ndër të tjera.

Më poshtë postimi i plotë: 

Screenshot_22.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zgjedhjet në Nato, Meta uron Stoltenberg dhe merr zotimin në përballimin e sfidave globale
Rama takim fundviti me Ambasadorët e huaj: Mund të keni nguruar kur erdhët, por Shqipëria s'të le të mërzitesh »
Article Logic
Execution time: 0.013674020767212
array(1) { ["section"]=> string(116) "prezantimi-i-kandidateve-per-kryeprokuror-vjen-reagimi-pare-i-pd-procedure-haptazi-anti-kushtetuese-e-moniste-102967" }