Prezantohen uniformat e reja të kombëtares shqiptare për EURO 2020 (FOTO)

Publikuar tek: sport, më 19:26 20-03-2019 Prezantohen uniformat e reja të kombëtares shqiptare për EURO 2020 (FOTO)

Federata Shqiptare e Futbollit ka prezantuar sot uniformat e reja të kombëtares shqiptare të futbollit për meshkuj dhe femra.

Uniformat e reja do të vishen nga kuqezinjtë prej ditës së nesërme në ndeshjen e parë të eleminatoreve për Euro 2020 ndaj Turqisë.

Në bluzat e reja vihet re një dizajn kubizmi që ka dashur të japë idenë e motiveve popullore shqiptare, e përshtatur në formën e shqiponjës dykrenare.

sfsrge5thju45j.jpg

asdfasdfwgh4rh4.jpg

sfgfwerhye45hj45hj.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075240135192871
array(1) { ["section"]=> string(78) "prezantohen-uniformat-e-reja-te-kombetares-shqiptare-per-euro-2020-foto-157230" }