Prezantohet projekti për transformimin e Parkut Ujor Drilon - Tushemisht, arkitektët portugezë vijnë në Tiranë

Publikuar tek: kulture-art, më 22:10 25-07-2019 Prezantohet projekti për transformimin e Parkut Ujor Drilon - Tushemisht, arkitektët portugezë vijnë në Tiranë Foto nga prezantimi i projektit me arkitektet portugeze

Arkitektët e studios portugeze të arkitekturës dhe peizazhit PROAP dhe AADF kanë prezantuar sot projekt-idenë e transformimit të Parkut Ujor Drilon-Tushemisht.

Në një tryezë të rrumbullakët me përfaqësues nga Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë, Ministria e Kulturës, Agjencia Kombëtare e Planifikimit të Territorit, Ministria e Turizmit dhe Mjedisit, Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural si dhe Bashkia Pogradec, u parashtruan sfidat që dalin përpara në realizimin e këtij projekti.

Fotot e takimit janë shpërndarë nga Ministria e Kulturës.

67291847_2413498942195934_1266026479049768960_o.jpg67571745_2413498915529270_5755866551622303744_o.jpg67138144_2413498865529275_9205701544966619136_o.jpg67084734_2413498822195946_6356316388491001856_o.jpg67728290_2413498795529282_8760381932509855744_o.jpg67272151_2413498745529287_351607162679590912_o.jpg67341636_2413498698862625_7566792662477438976_o.jpg67257910_2413498658862629_1328165309974052864_o.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.011029958724976
array(1) { ["section"]=> string(114) "prezantohet-projekti-per-transformimin-e-parkut-ujor-drilon-tushemisht-arkitektet-portugeze-vijne-ne-tirane-173361" }