Prezantohet telefoni i ri i Google, ja çmimi dhe gjithçka që duhet të dini (Foto)

Publikuar tek: bota, më 18:32 04-10-2016 Prezantohet telefoni i ri i Google, ja çmimi dhe gjithçka që duhet të dini (Foto) Pixel

Photo: The Verge

Google ka prezantuar sot telefonin e ri “Pixel”, një smartfon që mesa duket do jetë një konkurrent i denjë në treg përballë gjigandëve si Apple dhe Samsung.

Pixel vjen me të gjitha aplikacionet e Google si G-Mail, Youtube, Maps, Assistant, Photos, Movies dhe Virtual Reality, një teknologji në të cilën duket se është fokusuar shumë pasi telefoni vjen me pajisjen e vetë VR që kushton 79 dollarë dhe quhet Daydream.

Pixel ka një kamera të mirë, 12.3 MP me 2.0 aperturë.

Ekrani është Amoled, Hi-Definition i ngjashëm me ata të Samsung S7 dhe S7 Edge.

Performanca e përgjithshme duket të jetë gjithashtu e lartë, pasi Pixel ka procesorë Quad Core x2 me 2.12 GHz dhe x2 me 1.6 GHz. Ndërsa janë gjithashtu të prodhuar nga furnizuesit e Samsung, Snapdragon dhe Qualcomm.

Pixel vjen në versionin 32 dhe 128 GB dhe në ngjyrë të zezë, blu dhe argjend. Çmimi fillestar është 649 dollarë apo 27 dollarë në muaj. /Newsbomb.al/

er32rwerwerwershot_1.jpg

daqrqaarrfnshot_1.jpg

Scfge34tgsgsdfgjpg.jpg

Screesbsrssrbsrsrrvb.jpg

df33f3fsdfsdf_1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Policia turke mbyll televizionin kryesor të opozitës
Rusia bëhet gati për Luftën e Tretë Botërore, evakuuon 40 milion banorë »
Article Logic
Execution time: 0.0096871852874756
array(1) { ["section"]=> string(84) "prezantohet-telefoni-i-ri-i-google-ja-cmimi-dhe-gjithcka-qe-duhet-te-dini-foto-55088" }