Prezantohet zv.drejtori i ri i Policisë së Shtetit, emërimi me urdhër të Tahirit

Publikuar tek: aktualitet, më 11:48 18-11-2015 Prezantohet zv.drejtori i ri i Policisë së Shtetit, emërimi me urdhër të Tahirit

Është prezantuar sot zëvendësdrejtori i ri i Policisë së Shtetit, Rebani Jaupi.

Emërimi i tij është bërë me urdhër të ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, ndërsa Jaupi ka marrë gradën “Drejtues i lartë”. Mësohet se ai mbante postin e drejtorit për Krimin Ekonomik dhe Financiar në Drejtorin e Përgjithshme të Policisë së Shtetit. Ndërkaq, në vend të Jaupit është emëruar Lutfi Minxhozi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mbahet takimi i SEEHN në Shqipëri, Ministri Beqaj: Punë kolosale për zbatimin e ligjit antiduhan
Durrës, parandalohet vrasja, sherr me armë mes dy të miturve »
Article Logic
Execution time: 0.013430833816528
array(1) { ["section"]=> string(85) "prezantohet-zv-drejtori-i-ri-i-policise-se-shtetit-emerimi-me-urdher-te-tahirit-25709" }