Prezantoi partinë e re, Nard Ndoka 'thumbon' Jozefina Topallin: Sot 'rilinde', urime!

Publikuar tek: politike, më 20:32 28-10-2020 Prezantoi partinë e re, Nard Ndoka 'thumbon' Jozefina Topallin: Sot 'rilinde', urime!

Ish-kryetarja e Parlamentit të Shqipërisë në kohën e qeverisë Berisha, Jozefina Topalli, është rikthyer pas 7 vitesh mungesë në politikë dhe ka prezantuar sot projektin e saj më të ri, “Lëvizja për Ndryshim”, parti me të cilën Topalli do të garojë në zgjedhjet e 25 prillit 2021.

Pas prezantimit të partisë, ish-deputetit Nard Ndoka me anë të një postimi në ‘facebook’ ka "thumbuar" Jozefina Topallin, duke shkruar se sot ajo ‘rilindi’.

“Sot “rilindi” Jozefina, urime!” shkruan Ndoka krahas postimit të tij.

Screenshot_7.jpg

Këtë Ndoka e ka thënë pasi së fundmi ka shumë akuza ndaj partive të reja që po krijohen, sikur janë shtojcë e Edi Ramës, parti të krijuara prej tij, për t’i prishuar punë Bashës dhe opozitës së bashkuar në zgjedhjet e ardhshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mospritja e opinionit të Venecias, tetë eurodeputetë letër Ramës: Jemi të tronditur nga deklaratat tuaja! Reforma Zgjedhore është një nga kushtet
‘Po bëjnë lojën e dikujt tjetër’, Lubonja e thotë sërish: Kush krijon parti para zgjedhjeve është delirant, ose i blerë nga Rama »
Article Logic
Execution time: 0.010155200958252
array(1) { ["section"]=> string(84) "prezantoi-partine-e-re-nard-ndoka-thumbon-jozefina-topallin-sot-rilinde-urime-225552" }