Prezantuesja e njohur myslimane “masakrohet” nga rrjeti, kapet mat duke pirë birrë dhe…

Publikuar tek: bota, më 14:54 26-07-2017 Prezantuesja e njohur myslimane “masakrohet” nga rrjeti, kapet mat duke pirë birrë dhe…

Kapet mat me pushime në Zvicër prezatuesja myslimane, shfaqet ndryshe nga përditshmëria e saj, pa shami, pa hixhab ndërsa është duke pirë një birrë.

Duke qenë se konsumimi i alkolit në fenë islame është i ndaluar, po ashtu edhe në Iran, prezantuesja ka përfituar nga rasti që është me pushime në Zvicër, për të plotësuar disa dëshira që janë të “ndaluara” në vendin e saj.

Fotot e prezantueses iraniane të televizionit shtetëror, Azadeh Namdari teksa shihet duke pirë alkol, kanë ngjallur reagime të forta, për shkak se ajo më herët ka mbështetur në mënyrë aktive pajtueshmërinë me hixhabin dhe rregullat e fesë.

Gazeta iraniane konservatore Vatan-e Emruz botoi një foto të saj në një hixhab të plotë në vitin 2014 nën titullin: “Faleminderit Zotit, unë veshi shaminë”.

fghfghfghfghfg.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012288808822632
array(1) { ["section"]=> string(89) "prezantuesja-e-njohur-myslimane-masakrohet-nga-rrjeti-kapet-mat-duke-pire-birre-dhe-87415" }