Prifti dëshmon për rreth 1 orë në Prokurori për aferën CEZ-DIA: Kam dhënë prova dhe fakte të pakundërshtueshme

Publikuar tek: politike, më 14:09 08-10-2015 Prifti dëshmon për rreth 1 orë në Prokurori për aferën CEZ-DIA: Kam dhënë prova dhe fakte të pakundërshtueshme

Ish-ministri Dritan Prifti ka dëshmuar sot përr reth një orë në Prokurori rreth aferës korruptive CEZ-DIA.

Prifti tha se se ka shkuar me vullnetin e tij për të dëshmuar pasi Prokuroria hapi hetimin për çështjen CEZ-DIA.

“Erdha me vullnetin tim për të bërë një dëshmi për skandalin CEZ- DIA, dukeqënëse Prokuroria ka hapur një hetim erdha të dëshmoj. Nuk mund të them se çfarë dëshmova është sekret i dëshmisë. Kam dhënë prova dhe fakte që zoti Meta është tërësisht i implikuar me Kastriot Ismailajn në aferën korruptive CEZ-DIA”, ka thënë Dritan Prifti pasi është larguar nga ambientet e Prokurorisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097959041595459
array(1) { ["section"]=> string(115) "prifti-deshmon-per-rreth-1-ore-ne-prokurori-per-aferen-cez-dia-kam-dhene-prova-dhe-fakte-te-pakundershtueshme-22627" }