Prifti në Francë i shtyu ekstremistët duke iu thënë “Largohu Satana” para se ta vrisnin

Publikuar tek: bota, më 18:12 02-08-2016 Prifti në Francë i shtyu ekstremistët duke iu thënë “Largohu Satana” para se ta vrisnin

Kryepeshkopi i Francës, Rouen, ka zbuluar një detaj rrënqethës gjatë funeralit të priftit Jacques Hamel, i cili u vra në Kishën Saint-Etienne-du-Rouvray gjatë meshës së 26 korrikut.

Sipas Kryepeshkopit prifti 85 vjeçar, u përlesh me ekstremistët dhe iu thirri “Largohu Satana”. MIjëra njerëz morën pjesë në funeralin e priftit ditën e sotme. I pranishëm ishte presidenti Francois Hollande, kryeministri Manuel Valls dhe Nikolas Sarkozy.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Humbi vajzën nga ekstazia por do që droga të legalizohet
Obama e thotë hapur: Trump s’bën për president! (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.010270118713379
array(1) { ["section"]=> string(91) "prifti-ne-france-i-shtyu-ekstremistet-duke-iu-thene-largohu-satana-para-se-ta-vrisnin-48537" }