Princi Charles dhe dukesha Camilla vizitojnë Shqipërinë në fillim të prillit

Publikuar tek: bota, më 16:48 16-03-2017 Princi Charles dhe dukesha Camilla vizitojnë Shqipërinë në fillim të prillit

Trashëgimtari i Fronit të Mbretërisë së Bashkuar, Princi Charles, si dhe bashkëshortja e tij, Dukesha e Cornwallit, Camila, pritet të vizitojnë Shqipërinë mes fundit të marsit dhe fillimit të muajit prill.

Princi dhe dukesha do ta nisin udhëtimin e tyre nga Italia, ku do të qëndrojnë një ditë në Viçenca dhe do takohen me presidentin italian Sergio Mattarella si dhe Papa Françeskun, shkruan Newsbomb.al.

Udhëtimi i tyre do vijojë në Austri, Shqipëri dhe Rumani. Axhenda e Princit Charles dhe Dukeshës Camilla, gjatë qëndrimit në vendin tonë nuk bëhet e ditur. /Newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Theresa May bllokon referendumin për pavarësinë e Skocisë
Ky është momenti kur u shpërtheu vullkani Etna në Itali dhe u plagosën 10 persona (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.013062000274658
array(1) { ["section"]=> string(82) "princi-charles-dhe-dukesha-camilla-vizitojne-shqiperine-ne-fillim-te-prillit-72139" }