Princi i Kurorës në Abu Dhabi telefonon Ramën, e ngushëllon për humbjen e nënës

Publikuar tek: politike, më 21:45 05-08-2020 Princi i Kurorës në Abu Dhabi telefonon Ramën, e ngushëllon për humbjen e nënës

Princi i kurorës në Abu Dhabi, shehiku Mohammed bin Zayed Al Nahyan ka telefonuar kryeministrin Edi Rama për ta ngushëlluar për humbjen e nënës së tij.

Në një njoftim të publikuar në media thuhet se “Lartësia e Tij Sheik Mohamed bin Zayed Al Nahyan, Princi i Kurorës së Abu Dhabi dhe Zëvendës Komandanti Suprem i Forcave të Armatosura të Emirateve të Bashkuara Arabe, gjatë një telefonate, i ofroi Kryeministrit Edi Rama ngushëllimet për vdekjen e nënës së tij”.

“Kryeministri shqiptar falenderoi dhe vlerësoi për Lartësinë e Tij Shejh Mohamed bin Zayed për ngushëllimet e tij të ngrohta dhe të sinqerta. Ai gjithashtu uroi shëndet të mirë për Sheik Mohamed bin Zayed dhe zhvillim e përparim të mëtejshëm për marrëdhëniet bilaterale të dy vendeve miqësore”, thuhet më tej në njoftim.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098810195922852
array(1) { ["section"]=> string(85) "princi-i-kurores-ne-abu-dhabi-telefonon-ramen-e-ngushellon-per-humbjen-e-nenes-216213" }