Princi saudit arrestohet në çarterin e tij privat me 2 ton drogë

Publikuar tek: bota, më 16:20 26-10-2015 Princi saudit arrestohet në çarterin e tij privat me 2 ton drogë

Forcat e sigurisë libaneze po hetojnë një Princ saudit i cili akuzohet se ka transportuar më çarterin e tij privat rreth 2 ton lëndë narkotike.

Abd al-Muhsen bin Ëalid bin Abd al-Aziz Al Saud u ndalua ditën e djeshme në aeroportin Rafik Hariri në Beirut teksa po nisej me avionin e tij drejt Arabisë Saudite me 40 pako droge që peshonin rreth dy ton.

Sipas televizionit libanez, dorga ishte e llojit captagon, një amfetaminë që përdoret në masë nga luftëtarët për t’i motivuar ata në fushën e betejës.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011475086212158
array(1) { ["section"]=> string(70) "princi-saudit-arrestohet-ne-carterin-e-tij-privat-me-2-ton-droge-24003" }