Prishen 238 ndërtime pa leje në disa qytete, IKMT: Rradhën e ka Fieri dhe Tropoja

Publikuar tek: aktualitet, më 13:25 02-10-2015 Prishen 238 ndërtime pa leje në disa qytete, IKMT: Rradhën e ka Fieri dhe Tropoja

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka publikuar statistikat për numrin e ndërtimeve pa leje të prishura gjatë aksioneve të fundit në Tiranë, Librazhd, Fushë-Krujë si dhe në qytetet muze të Beratit dhe Krujës.

IKMT ka njoftuar se në Tiranë janë prishur 17 objekte pa leje, në Librazhd, 76, në Fushë-Krujë 10, në Berat, 40 dhe në Krujë janë prishur 95 objekte pa leje kryesisht garazhde dhe ndërtime të lehta. IKMT ka njoftuar se aksioni për prishjen e ndërtimeve pa leje do të vijojë në qytetin e Fierit dhe Tropojës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « OBSH kërkon rritje të kontributeve publike e private, Beqaj: Më shumë se gjysma e popullsisë pa sigurime
Zyrtarja e arrestuar për rryshfet, sekretare në zyrën elektorale të Haritos, ministrja: Jo sekretare, por aktiviste »
Article Logic
Execution time: 0.012707948684692
array(1) { ["section"]=> string(85) "prishen-238-ndertime-pa-leje-ne-disa-qytete-ikmt-rradhen-e-ka-fieri-dhe-tropoja-22179" }