Prishet vila për pallat në Tiranë

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:17 17-06-2015 Prishet vila për pallat në Tiranë

Një vilë shumë e bukur, ngjitur me ambasadën hollandeze, e vendosur në qendër të Tiranës, m’u përballë qeverisë, filloi të shembej me shpejtësi, në orët e vona të mbrëmjes së djeshme. Bash mu në qendër të Tiranës, sy të të gjithëve, një shtëpi, e vendosur në zonën e mbrojtur nga qeveria shqiptare, iu vu buldozeri për shembje. Dhe duket, se ata që e kishin synim këtë gjë, arritën të shkatërrojnë gjysmën e saj. Lulzim Basha, vërtet është në ditët e tij të fundit të mandatit, por lejet e ndertimit që po jep në qendër të Tiranës, e pikërisht në zonën e mbrojtur, janë shkatërruese për këtë qytet.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097999572753906
array(1) { ["section"]=> string(39) "prishet-vila-per-pallat-ne-tirane-13799" }