Prishja e kishës, reagon partia e minoritetit, MEGA: Ngjarja e përsëritur, provokim

Publikuar tek: politike, më 21:34 22-08-2015 Prishja e kishës, reagon partia e minoritetit, MEGA: Ngjarja e përsëritur, provokim

Pas ndërhyrjes së INUV në Kishën e Shën Thanasit në Dhërmi, ka reaguar edhe partia e minoritetit grek në Shqipëri, Mega.

PArtia Mega e ka quajtur ngjarjen e përsëritur si një provokim të rëndë, dhe ka shprehur mbështetjen për komunitetin e besimtarëve të Dhërmiut. Me anë të një delkarate për shtyp, partia MEGA shpreh indinjatën dhe shqetësimin duke thënë se simbolet fetare janë mbrojtur me gjak dhe sakrifica.

Më herët ka reaguar edhe shoqata OMONIA si dhe Ministria e Jashtme greke, kjo e fundit ka marë menjërehrë edhe përgjigjen nga pala shqiptare.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0087101459503174
array(1) { ["section"]=> string(85) "prishja-e-kishes-reagon-partia-e-minoritetit-mega-ngjarja-e-perseritur-provokim-18959" }