Prishja e konsensusit për reformën në drejtësi, përfundon takimi Rama-Lu-Vlahutin në Kryeministri

Publikuar tek: politike, më 19:18 13-01-2016 Prishja e konsensusit për reformën në drejtësi, përfundon takimi Rama-Lu-Vlahutin në Kryeministri

Ambasadori i SHBA-së, Donald Lu dhe ajo e BE-së, Romana Vlahutin kanë zhvilluar në selinë e Kryeministrisë një takim me Edi Ramën.

Në qendër të takimit që zgjati rretrh dy orë, ka qenë reforma në drejtësi dhe arritja e një kompromisi mes opozitës dhe maxhorancës për përfundimin e një drafti të përbashkët. Qëndrimi i fundit i Ramës dhe Bashës tregon se palët janë shumë larg një kompromisi të mundshëm.

Gjatë ditës së djeshme, Rama e komentoi rolin e ambasadorëve në Shqipëri me fjalët: “Kanë gjetur pa bëjnë.” Ai më tej theksoi se ambasadorët janë duke mbushur boshllëkun e krijuar në vend nga Presidenti i Republikës. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091891288757324
array(1) { ["section"]=> string(102) "prishja-e-konsensusit-per-reformen-ne-drejtesi-perfundon-takimi-rama-lu-vlahutin-ne-kryeministri-29908" }