Prishja e ndërtimeve, nesër tjetër aksion në lagjen “Çole” në Vlorë

Publikuar tek: aktualitet, më 16:57 19-02-2015 Prishja e ndërtimeve, nesër tjetër aksion në lagjen “Çole” në Vlorë

Inspektoriati Kombëtar për Mbrojtjen e Territorit ka deklaruar se është mbyllur operacioni i prishjeve të objekteve të ndërtimit në lagjen “Kushtrimi”, Vlorë.

Në mbyllje të operacionit janë prishur gjithsej 97 objekte ndërtimi, operacion i cili vjen në mbështetje të rrugës Trans-Ballkanike. IKMT ka njoftuar se operacioni i shembjes së objekteve do të vazhdojë sërisht nësër në lagjen “24 MAji” apo e njohur si lagja “Çole”.

IKMT ka prishur 97 objekte ndër to edhe shtëpi banimi, pavarësisht pretendimeve dhe kundërshtive të banorëve në lidhje me shpronësimin e tyre.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Itali, arrestohet shqiptari me 30 kg heroinë
Voci: Mielli që konsumojnë shqiptarët, në Serbi përdoret ushqim për kafshët »
Article Logic
Execution time: 0.012238025665283
array(1) { ["section"]=> string(69) "prishja-e-ndertimeve-neser-tjeter-aksion-ne-lagjen-cole-ne-vlore-3858" }