Pritej ta shihnim në operan e famshme, TINKA KURTI shtrohet me urgjencë në spital (KUSH I GJENDET PRANË)

Publikuar tek: kulture-art, më 17:37 23-01-2018 Pritej ta shihnim në operan e famshme, TINKA KURTI shtrohet me urgjencë në spital (KUSH I GJENDET PRANË)

Teksa të gjithë prisnim ta shihnim në skenë në “Carmen” opera e famshme nga Gëzim Myshketa, aktorja e madhe Tinka Kurti është shtruar me urgjencë në spital. 

Mësojmë se Tinka Kurti është ekzaminuar pranë Spitalit Amerikan 3 me probleme në mushkri dhe gjithë stafi është mobbilizuar për të shpëtuar shëndetin e aktores.

Pranë aktores gjendet baritone Gëzim Myshketa që ndodhet në Tiranë për të përgatitur shfaqjen “Carmen”. Lajmi është bërë i ditur në faqen e Olti Currit në facebook. 

Sakaq nga spitali Amerikan na informojne se Tinka Kurti eshte shtruar me një infeksion pulmonar dhe po merr terapinë e duhur.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025633096694946
array(1) { ["section"]=> string(108) "pritej-ta-shihnim-ne-operan-e-famshme-tinka-kurti-shtrohet-me-urgjence-ne-spital-kush-i-gjendet-prane-107657" }