Priten pishat në Përmet, rrezikonin kalimtarët dhe prishjen e rrugës

Publikuar tek: aktualitet, më 12:09 23-03-2015 Priten pishat në Përmet, rrezikonin kalimtarët dhe prishjen e rrugës Prerja e pishave në Përmet

Pishat në rrugët e qytetit të Përmetit po priten për t’u zëvendësuar me pemë më të vogla dekoratike. Vendimi është marrë nga bashkia pasi degët e tyre rrezikonin kalimtarët si dhe rrënjët kanë prishur bazamentin e rrugëve.

Pishat në oborrin e Qendres Kulturore  janë diskutuar edhe më parë për t’u prerë nga Drejtoria Urbanistike dhe e Gjjelbërimit të bashkisë, por vendimi ishte shtyrë për më vonë.

Nuk dihet ende se pas sa kohësh do mbillen pemët e tjera dekoratike por po ju sjellim edhe foto nga pjesë të tjera rrugësh ku është bërë bërë tashmë zëvendësimi.

pishatpermet2ok

Pemët dekorative që do vendosen tek Qendra Kulturore

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rrëzohen akuzat/Gjykata Italiane: Canaj dhe Kanina do gjykohen vetëm për 2 kile heroinë
Mesiç shpallet Qytetar Nderi i Tiranës, Basha: Mesiç, mbështetës i jashtëzakonshëm i çështjes kombëtare »
Article Logic
Execution time: 0.013752937316895
array(1) { ["section"]=> string(72) "priten-pishat-ne-permet-rrezikonin-kalimtaret-dhe-prishjen-e-rruges-6690" }