Pritet nisja e Asamblesë së PS te “Xibraku”, do diskutohet kërkesa e Blushit

Publikuar tek: politike, më 13:09 09-03-2016 Pritet nisja e Asamblesë së PS te “Xibraku”, do diskutohet kërkesa e Blushit

Pritet të nisë Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste në ambientet e kompleksit “Xibraku”.

Deputeti Ben blushi ka mbërritur para pak minutash duke përshëndetur kolegët në ambientet e jashtme të kompleksit. Në rend të dites pritet te diskutohet për zgjedhjet e reja në parti, rinovimi i strukturave dhe anëtarësimet e reja në parti.

Asambleja do të diskutojë edhe për kërkesën e Ben Blushit si dhe të tjerë funksionarëve që mbështesin zhvillimin e zgjedhjeve për kryetar partie. Sakaq, 11 prej tyre kanë firmosur tanimë një kërkesë për zhvillimin e zgjedhjeve për kryetarin.

Një ditë më parë Komisioni i Garancive Statutore pranoi vetëm pjesërisht kërkesën e deputetëve Ben Blushi, Arta Dade dhe Mimoza Hafizi për intepretim të statutit ekzistues të Partisë.

11leter

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096001625061035
array(1) { ["section"]=> string(79) "pritet-nisja-e-asamblese-se-ps-te-xibraku-do-diskutohet-kerkesa-e-blushit-34640" }