Probleme me alkoolin, duhanin dhe mbipeshën, ekspertët ofrojnë seanca falas në “Facebook”

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 17:04 26-05-2020 Probleme me alkoolin, duhanin dhe mbipeshën, ekspertët ofrojnë seanca falas në “Facebook”

Ekspertët shëndetësorë nga One You Kent do të ofrojnë seanca falas në rrjetet sociale se si të hiqni dorë nga pirja e duhanit, të hani një dietë më të shëndetshme, të shkurtoni alkoolin ose thjesht të ndjeheni më mirë për jetën.

Këshilltarët për programin do të ofrojnë 10 - 15 seanca minutash gjatë gjithë javës që njerëzit mund të akordojnë live, ose kursen për të parë më vonë. Seancat do të përfshijnë një sërë lëndësh, duke përfshirë përballimin me dëshirat dhe efektet anësore kur hiqni nikotinë, si të hani një dietë të ekuilibruar të shëndetshme për jetën, dhe njohjen e pengesave dhe tejkalimin e pengesave për një mënyrë jetese të shëndetshme.

Anne Ford, Menaxher i Shërbimit Klinik Shëndetësor Publik për Kent Community Health NHS Foundation Trust tha: "Nëse bllokimi ju ka bërë të mendoni të hiqni dorë nga pirja e duhanit, të merrni më shumë ushtrime, të hani një dietë të shëndetshme ose të shkurtoni alkoolin, atëherë ne mund të ndihmojmë. Këshilltarët tanë kanë qenë të zënë me telefon, por kemi menduar se do të ishte mirë t’i ofrojmë njerëzve një alternative përmes seancave të drejtpërdrejta në Facebook.

Seancat janë falas dhe mund të gjenden duke ndjekur faqen  në Facebook, One You Kent. Seanca e parë është zhvilluar sot në orën 11:00 me një seancë për ushqimin e shëndetshëm dhe udhëzuesin e ngrënies, dhe do të zgjasë për katër javë.

  • Kontrolli shëndetësor të hënën (si mund të përmirësoni stilin e jetës tuaj)
  • Ushqimi i shëndetshëm të martave (mësoni se si të jeni ushqim i zgjuar)
  • Mirëqenia e të mërkurave (si të merresh me ngritjet dhe ngritjet e jetës)
  • Duhanpirja të enjten (mbështetje dhe motivim për t'ju ndihmuar të ndaloni pirjen e duhanit)

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010869979858398
array(1) { ["section"]=> string(92) "probleme-me-alkoolin-duhanin-dhe-mbipeshen-ekspertet-ofrojne-seanca-falas-ne-facebook-207897" }