Probleme me kontratat/ 20 persona kërcënojnë se do të hidhen nga kati i 9-të

Publikuar tek: aktualitet, më 16:06 03-03-2015 Probleme me kontratat/ 20 persona kërcënojnë se do të hidhen nga kati i 9-të

20 banorë të një pallati 9-katësh tek rruga “Misto Mame” në kryeqytet i janë rikthyer sërish këcënimeve me vetëflijim për shkak se kanë probleme me ndërtuesin e këtij pallati.

E njëjta ngjarje ka ndodhur është në nëntor të 2014, ku 11 persona kërcënuan se do të hidheshin nga pallati për këtë problem.

Banorët akuzojnë ndërtuesin se nuk ka respektuar marrëveshjen, ndërsa shprehen se nuk kanë marrë zgjidhje nga policia për këtë çështje dhe se nuk kanë mundësi financiare të dërgojnë çështjen në gjykatë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Siguria në rrugë, Tahiri i drejtohet nxënësve në Durrës
Tiranë, zgjerimi i Unazës së Madhe, IKMT nis shembjen e ndërtimeve »
Article Logic
Execution time: 0.012047052383423
array(1) { ["section"]=> string(80) "probleme-me-kontratat-20-persona-kercenojne-se-do-te-hidhen-nga-kati-i-9-te-4883" }