Problemet me artistët, Rama për Berishën: Ti Sali mos shko në teatër se ti nuk ke nevojë, se ti je aktor, regjizor spektator...(BATUTA)

Publikuar tek: politike, më 12:46 15-02-2018 Problemet me artistët, Rama për Berishën: Ti Sali mos shko në teatër se ti nuk ke nevojë, se ti je aktor, regjizor spektator...(BATUTA)

Kryeministri Rama nga foltorja e Kuvendit foli për problemet mjaft të diskutuara të ditëve të fundit atë të aktorëve. Ndërsa deklaroi se do të ndërtohet një teatër i ri, Rama nuk la pa ironizuar në këtë rast edhe ish-kryeministrin Berisha.

“Ti Sali mos shko në teater se ti nuk ke nevojë, se ti je aktor, regjizor spektator, ke dhe teatrin tënd digjital”, tha Rama.  

“Është shumë e thjeshtë, ne do e ndërtojmë teatrin të ri. Sot është tjetër situatë dhe tjetër mundësi në Teatrin Kombëtar do e ndërtojmë. Do bëjmë një teatër, siç është stadiumi kombëtar që u’a premtoi Saliu ‘do baj një stadium’,  ku e ke. Edhe teatrin do e bëjmë ne”, përfundoi Kryeminisitri.  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009591817855835
array(1) { ["section"]=> string(134) "problemet-me-artistet-rama-per-berishen-ti-sali-mos-shko-ne-teater-se-ti-nuk-ke-nevoje-se-ti-je-aktor-regjizor-spektator-batuta-110330" }