'Problemin të ta zgjidhë Rama', Braçe ULTIMATUM Hipotekës së Durrësit: Ikni vetë menjëherë!

Publikuar tek: aktualitet, më 07:37 23-01-2019 'Problemin të ta zgjidhë Rama', Braçe ULTIMATUM Hipotekës së Durrësit: Ikni vetë menjëherë!

Zv. kryeministri Erjon Braçe ka reaguar i prerë lidhur me rastin denoncues të publikuar në emisionin investigativ "Fiks Fare".

Konkretisht qytetari nga Durrësi, Albert Doda prej kohësh sorollatej në Hipotekën e Durrësit për problemin me pronën, ndërsa asnjëherë nuk i kishin dhënë zgjidhje.

Më pas ai denoncoi në platformën e Bashkëqeverisjes, e cila pas verifikimit gjen shkelje dhe urdhëron shkarkimin e një punonjësi të hipotekës. Po edhe pas kësaj ai nuk gjen zgjidhje, madje drejtori i thotë t'ia zgjidhë Rama meqë i ka shkruajtur.

Ndërkaq, pas publikimit të rastit në "Fiks Fare", Braçe ka reaguar ashpër, duke kërkuar të ikin menjëherë vetë.

"Ikni vetë! #Menjëherë! Kaq di t’ju them! Dhe faleminderit qytetarit, qytetarëve dhe Fiksit", shkruan Braçe.

Lexo edhe: http://www.newsbomb.al/qytetari-ankohet-te-portali-bashkeqeverisja-e-kryeministrit-drejtori-hipotekes-ia-pret-shkurt-shkruajte-te-rama-le-te-ta-zgjidhe-ai-tani-149918 

uuauaua.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Parashikimi i motit, sot shi dhe borë në këto zona
20 destinacionet e 2019-ës, ja ku e rendit Shqipërinë prestigjozja 'Le Monde' »
Article Logic
Execution time: 0.013394832611084
array(1) { ["section"]=> string(93) "problemin-te-ta-zgjidhe-rama-brace-ultimatum-hipotekes-se-durresit-ikni-vete-menjehere-149942" }