Procedim penal për Gent Strazimirin, deputeti akuzohet për “armëmbatje pa leje”

Publikuar tek: politike, më 20:42 28-03-2016 Procedim penal për Gent Strazimirin, deputeti akuzohet për “armëmbatje pa leje”

Policia e Shtetit ka nisur një procedim penal ndaj deputetit të Kuvendit të Shqipërisë, Gent Strazimiri. Strazimiri akuzohet për “armëmbajtje pa leje”.

Gjatë protestës së sotme te parku i liqenit artificial në Tiranë, deputeti demokrat u fotografua me armë në brez. Newsbomb.al publikoi fillimisht fotot që e vërtonin diçka të tillë, ndërsa më pas Strazimiri konfirmoi për një televizion se armën e mbante gjatë gjithë kohës me vete.

Leja e armës së Strazimirit kishte mbaruar më datë 25 mars të këtij viti dhe për këtë deputeti ishte informuar paraprakisht që më datë 17 mars.

gentiii.png

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0089421272277832
array(1) { ["section"]=> string(82) "procedim-penal-per-gent-strazimirin-deputeti-akuzohet-per-armembatje-pa-leje-36246" }