Procedime për vjedhje, dhunë, ndërtim pa leje dhe shkelje të rregullave të qarkullimit

Publikuar tek: aktualitet, më 08:38 18-06-2015 Procedime për vjedhje, dhunë, ndërtim pa leje dhe shkelje të rregullave të qarkullimit

Gjatë ditës së djeshme Policia në bashkëpunim me komisariatet kanë kryer disa arrestime në tiranë dhe kanë lëshuar urdhra mbrojtje ndaj grave të dhunuara.Dorjan Braho, 37 vjeç, është arrestuar pasi ishte në kërkimi për ‘‘Vjedhje e kryer duke shpërdoruar detyrën‘‘ dhe është dënuar nga gjykata me 6 muaj burg.

Policia ka plotësuar kërkesë padinë për lëshimin e urdhrit të mbrojtes të menjëhershëm për shtetasen F.B, 50 vjeç, banuese në Tiranë, sepse vëllai i saj shtetasi F.B, 55 vjeç, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj  saj.

Një tjetër kërkesë kërkesë padia është plotësuar për lëshimin e urdhrit të menjëhershëm të mbrojtjes për shtetasen G.P, 34 vjeç, banuese në Tiranë, sepse bashkëshorti A.P, 41 vjeç, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike daj saj.

Policia ka rrastuar Ardjan Rrumbullaku, 43 vjeç, banues në Tiranë, sepse rreth në qëndër të fshatit Krrabë, është kapur në flagrancë duke ndërtuar katin e dytë të banesës, pa leje përkatëse. 

Policia ka ndaluar u bë ndalimi i shtetasit Bledar Avdillari, 18 vjeç  i cili akuzohet për vjedhje të telefonit,ndërsa Dëfrim Visha, 19 vjeç, banues në Durrës, sepse tek Pazari i Ri Tiranë, është kapur duke drejtuar pa leje drejtimi përkatëse motorrin tip “Honda”,

Gjitahshtu, Nazmi Bruka, 37 vjeç, banues në Tiranë, u arrestua sepse në rrugën “Kastrioti”, në Institut Bujqësor, është kapur duke drejtuar pa leje drejtimi përkatëse motorrin tip “Jianshe”,

Policia rrugore ka arrestuar edhe Rexhep Qefalia, 22 vjeç, banues në Tiranë, sepse në rrugën “Demokracia” Bathore, është kapur duke drejtuar pa leje drejtimi përkatëse motorrin tip “Skygo”, pa targa. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ulet në shkallët e KLD-së, Kudret Kapo: Do rri këtu ditë e natë
Vrau me thikë 41-vjeçarin kapet autori (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.012647867202759
array(1) { ["section"]=> string(90) "procedime-per-vjedhje-dhune-ndertim-pa-leje-dhe-shkelje-te-rregullave-te-qarkullimit-13903" }