Prodhime deti dhe darkë me 200 të ftuar, detajet nga darka e qeverisë në Labinot

Publikuar tek: barometri, më 09:37 15-03-2018 Prodhime deti dhe darkë me 200 të ftuar, detajet nga darka e qeverisë në Labinot

Foto nga darka e qeverisë në Labinot

Dita e parë e qeverisë në Elbasan përfundoi në të njëjtin restorant ku u qëndrua për drekë.

Ishte restorant “Rozafa” në Labinot, vendi ku Rama u përball me atë që I kishte servirur Gjergj Luca me qeverinë dhe peshqit.

Në darkë, mbi 200 të ftuar në fabrikën më të re dhe më të madhe të krijuar për përpunimin e peshkut në Labinot, ku një ndër kapanonet, Luca e ka modifikuar për restorant, raporton newsbomb.al. Ministrat nuk kanë qendruar bashkë.

Dy e dy, janë shpërndarë nëpër tavolina me drejtorë të rëndësishëm. Kryeministri ka preferuar të qëndrojë në tavolinë me kryetarët e Bashkive, të Elbasanit dhe zonës përreth, duke pasur edhe deputetin e të deleguarin e zonës Taulant Balla dhe zv.kryeministren Senada Mesi.

Për Gjergj Lucën, pronarin e këtij resorti, kjo është hera e parë që hap restorantin brenda kompleksit dhe ka ditur ta bëjë këtë me shpurën e madhe të qeverisë, raporton newsbomb.al.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030570983886719
array(1) { ["section"]=> string(86) "prodhime-deti-dhe-darke-me-200-te-ftuar-detajet-nga-darka-e-qeverise-ne-labinot-113307" }